You are currently viewing Powołanie KJ Runowo

Powołanie KJ Runowo

Zdecydowaliśmy się powołać Klub Jeździecki Runowo z wielu powodów. Po pierwsze i najważniejsze, ponieważ lubimy konie. Niektórzy z nas mówią nawet o miłości do koni. Spędzamy z nimi dużo czasu, spędzamy też dużo czasu ze sobą. Przede wszystkim jednak spędzamy dużo czasu z naszymi trenerami. I tu dochodzimy do drugiego powodu powołania klubu.

Można lubić konie i oglądać je na łące, oglądać jak inni na nich jeżdżą, oglądać je w filmach, albumach albo podczas pokazów. Ale my chcemy czegoś więcej, chcemy na nich jeździć sportowo. Chcemy przeskakiwać mniejsze, a czasem większe przeszkody, wykonywać mniej lub bardziej skomplikowane układy ujeżdżeniowe, a czasem to wszystko zaprezentować na zawodach lub podczas egzaminu na którąś z jeździecki odznak.

Tego wszystkiego uczą nas Magda i Marcin (a dla wielu z nas Pani Magda i Pan Marcin). Wiemy i widzimy, że w swoim „końskim” życiu wychowali już duże grono sportowców, również w stajniach, w których działali zanim założyli Stajnię Runowo. A teraz przyszedł w ich (i naszym) życiu czas na powołanie klubu.

Klub ma być miejscem skupiającym tych jeźdźców, którzy wcześniej lub później chcą zacząć jeździć na zawodach. To nie muszą być od razu igrzyska olimpijskie, ani nawet mistrzostwa Polski. Jest wiele zawodów organizowanych dla amatorów, także początkujących.

Takie osoby, chcące regularnie trenować – zapraszamy do Klubu Jeździeckiego Runowo.